Şık Damat Hediyeleri

Düğün ve düğün hazırlıkları gelinler için ayrıntılarla dolu, karar verilmesi gereken birçok şeyin olduğu bir süreçtir. Gelinliği, saçı, makyajı, takısı birçok farklı alternatifin içinden en uyumlularını bir araya getirerek büyüleyici bir gelin olmaya çalışılır bu süreçte. Damat adayları bu dönemlerde daha net, daha az ayrıntı ile uğraşırlar. Fakat bu en iyisini hak etmedikleri anlamına gelmez. Bu yoğun ve yorucu dönemde müstakbel eşlerine en iyi şekilde destek olmaya çalışan damat adayları hediyelerin en iyilerine layıktır.

damat-hediyesi-saat

Damat adaylarına alınacak hediyeler gelin adaylarına göre daha kısıtlı daha belli başlı şeylerdir. Fakat alternatifleri oldukça fazladır. Müstakbel eşinize hediye seçerken büyük ihtimalle çok zorlanmayacaksınız. Çünkü onu en iyi tanıyan insanlardansınız. “En çok neyi sever? Tarzı nedir?”  En yakından bilen kişilerdensiniz. Peki eşinize en uygun hediyeler neler? Damatlar için güzel ve farklı hediyeler neler olabilir?

damat-kol-saati

Birbirinden Şık Saatler
Damat hediyesi denince ilk akla gelen, adeta klasikleşen aksesuarlardır saatler. Geline birbirinden güzel ve pahalı takılar alınırken damat adayı için de şık ve değerli bir saat oldukça yerinde bir hediye olacaktır. Uzun yıllar boyunca kullanılabilecek ama bunun yanında damatlığı ile de uyumlu olmasına özen gösterilen bir saat tercih edilebilir. Damadın tarzına da uygun olmalı elbette. Günümüzde saat modelleri oldukça çeşitlenmiş durumda. Damadın hem tarzına uyacak hem de şık, uzun dönem kullanılabilecek modelleri bulmak mümkün. En iyisini, müstakbel eşinize en uygun saat modelini bulmak için sadece zaman ayırmak yeterli. Erkekler aksesuar açısından şanssız oldukları için kaliteli bir saat ile şık bir imaj çizebilirler.

harfdetayli-kol-dugmesi

Zarif Kol Düğmeleri
Bir başka değerli damat hediyesi ise kol düğmeleridir. Özellikle düğün günü damatlığı tamamlamak açısından oldukça iyi bir tercihtir. Müstakbel eşinizin zevkine göre; büyük, küçük, taşlı birçok modelin arasından en uygun olanını seçebilirsiniz. Hazır modellerin yanı sıra daha kişiselleştirilmiş kol düğmelerini de düşünebilirsiniz. Sizin için anlamı olan şeyleri kol düğmesine uygun şekilde tasarlatabilirsiniz. Ya da isimlerinizin baş harflerinden kol düğmeleri yaptırabilirsiniz. Bu özel gününüzü daha anlamlı kılacak detaylara yer vermekten kaçınmayın.

cuzdan-kemer-seti

Kemer-Cüzdan-Ayakkabı Setleri
Gerçek deriden kemer-cüzdan-ayakkabı seti damadın şıklığına şıklık katacak bir hediye olacaktır. Bu üçlü seti tercihe göre değiştirebilirsiniz. İsterseniz cüzdan-kemer ya da ayakkabı-kemer gibi kombinler de yapabilirsiniz. Cüzdana damat adayının isminin baş harflerini işleterek hediyeyi daha özel hale getirebilirsiniz. Bu ayrıntı damat adayının kendini daha değerli hissetmesini de sağlayacaktır.

damatlik-kravat-ignesi

Kravat İğnesi
Son yıllarda eski popülerliğini kaybetmiş gibi görünse de doğru kullanılan kravat iğnesi kişiye şık bir görüntü kazandırıyor. Kol düğmeleri ile de uyumuna özen göstererek seçeceğiniz kravat iğnesi hem eşinizin hem de davetlilerinizin hoşuna gidecek bir detay olabilir. Gelinliğiniz ya da gelin tacınızda kullanılan taşları kravat iğnesinde kullanarak çift olarak da uyumu yakalayabilirsiniz.

kosteklisaat

Farklı Hediye Seçenekleri
Yukarıda saydığımız hediye seçeneklerinin eşinize uygun olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Onu en iyi tanıyan ve onu neyin mutlu edeceğini en iyi bilen kişi sizsiniz. Şık, değerli, kaliteli… Tüm bunlar müstakbel eşinizi mutlu etmeye yetmeyebilir. O; sizin onu tanıdığınızı ve neleri sevdiğini bildiğinizi görmekten mutlu olabilir. Örneğin farklı bir tarzı varsa kol saati almak yerine antika bir köstekli saat onu daha çok mutlu edebilir. Köstekli saate yaptıracağınız işlemeler ile kendini daha değerli ve özel hissetmesini sağlayabilirsiniz. Önemli olan maddi değerinden çok manevi değeri ve birbirinize hissettiğiniz sevgiyi ifade edebilmesidir.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Yorum yapın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir