Kuyruklu Gelinlik Modelleri

Davetlilerin tüm dikkati sizin üzerinizde ve siz eşinizin kolunda merdivenlerden iniyorsunuz. Bu resmi mükemmelleştirecek ayrıntı gelinliğiniz kuyruğu olacak şüphesiz. Siz bir kuğu gibi adımlarınızı atarken gelinliğinizin uzun kuyruğu göz kamaştıracak. İhtişamlı düğününüzün görkemine yakışacak uzun kuyruklu gelinlik modelleri ile unutulmaz bir gelin olabilirsiniz. Peki size uygun uzun kuyruklu gelinlik modelleri hangileri? Uzun kuyruklu gelinlik modellerine karar verirken nelere dikkat etmelisiniz?

Justin-Alexander_8794

Justin Alexander 8794 modeli dantel detayları ile dikkat çekiyor. Kuyruk kısmında şeritler halinde kullanılan dantel etek uçlarında da kullanılarak bütünlük sağlanmış.

Kapalı Düğün Mekânlarına Uygun Uzun Kuyruklu Gelinlikler
Uzun kuyruklu gelinlik modelleri otel ya da tarihi mekân gibi kapalı salon düğünlerinde tercih edilen ve bu mekânların ağırlığına yakışan gelinlik modellerindendir. Uzun kuyruklar gelinin hareket kabiliyetini kısıtlayabilir. Bu tarz durumlara karşın gelinin yakınlarında bir nedimesinin olması faydalı olacaktır. Uzun kuyruklu gelinlikler bu nedenle kır düğünü gibi mekânlarda giyilmeye pek uygun değildir. Sahil ve kır düğünü zemin olarak gelinin daha rahat olması gereken düğün yerleridir. Bu sebeplerin yanı sıra uzun kuyruklu gelinlikler ihtişamlı gelinlik modellerindendir ve balo salonu gibi görkemli düğün mekânlarında tercih edildiğinde gelinin güzelliğini taçlandırır.

Blue-by-Enzoani_Fada

Enzoani’nin Blue serisinde yer alan Fada modeli zarif gelinlerin tercihi. İpek tül ve Fransız dantelinin uyumu ile büyüleyici bir gelin olabilirsiniz. Göğüs ve sırt dekoltesinde dantel detaylar kullanıldığı için bu modeli toplu saç modelleri ile tamamlamak gelinliği vurgulamak için önemlidir.

Birbirinden Güzel Düğün Fotoğrafları Çektirebileceğiniz Uzun Kuyruklu Gelinlik Modelleri
Yıllar sonra size düğün gününüzü hatırlatacak ve o duyguları tekrar yaşatacak olan düğün fotoğraflarınız uzun kuyruklu gelinlik modelleri ile daha da unutulmaz olabilir. Uzun kuyruklu gelinlik modelleri ile birbirinden güzel ve unutulmaz fotoğraflar çektirebilirsiniz. Kuyruğunuzun vurgulandığı ve kuğu gibi zarif göründüğünüz fotoğraflarınıza baktığınızda ne kadar doğru bir gelinlik seçimi yaptığınızı fark edebilirsiniz. Uzun kuyruklu gelinlik modelleri açık alan konseptleri yerine otel gibi kapalı mekân fotoğraf konseptlerinde daha güzel olacaktır. Özellikle merdivenlerden yararlanarak çarpıcı pozlar verebilirsiniz.

BT16_beautiful

Beautiful BT16 modeli sadeliği ile dikkat çekiyor. Straplez kesim olan gelinlik modelinde kalçadan itibaren kullanılan dantel detaylar kuyruk kısmında yoğunlaşıyor.

Kuğu Gibi Zarif Görüneceğiniz Kuyruklu Gelinlik Modelleri
2015 yılı itibarıyla kuğu gelinlik modelleri, kuyruklu gelinliklerde ön plana çıkmaya başladı. Kuğu gelinlik modelleri bu popülerliğini bir süre daha koruyacak gibi görünüyor. Fakat kuğu gelinlik modelleri denizkızı (balık etek) kesim gelinlik modelleri ile karıştırılıyor. Denizkızı gelinlik modelleri; dizin alt kısmına kadar dar inip daha sonra genişler. Kuğu gelinlik modelleri ise; ön kısmı dize kadar dar inerken kalçadan itibaren kabarıklaşan arka kısım uzun kuyruk ile tamamlanarak görkemli bir görüntü sağlanır.

Lilian-West_6319

Lilian West 6319 modeli ihtişamlı düğünlere yakışacak görkemli gelinler için ideal seçim. Balık kesim olan gelinlik ipek şantuk sayesinde oldukça şık bir görüntü veriyor. Üst bedende kullanılan Fransız dantel ile hareketlendirilen gelinlik ile büyüleyici görünebilirsiniz.

Uzun kuyruklu gelinlik modelleri maalesef her gelin adayının taşıyabileceği gelinlik modellerinden değil. Kuyruk detayı basık bir görüntüye neden olabileceği için minyon gelin adayları tarafından tercih edilmesi pek önerilmeyen modellerden. İnce yapılı ve özellikle uzun bacak boyuna sahip gelin adayları için ise uzun kuyruklu gelinlikler; ideal gelinlik modellerinden. Uzun kuyruklar her gelinlik modelinde de kullanılmamalı. Kabarık etekli modeller ve prenses kesim gelinliklerde uzun kuyruk tercih edildiğinde karışık ve göz yoran bir görüntüye neden olabilir. Bu model gelinliklerde vurgu zaten etekte olduğundan bir de kuyruk detayı ile göz yormaya gerek yoktur.

BT16-beautiful

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Yorum yapın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir