İlham Verecek Düğün Fotoğraf Fikirleri

O büyük günü yıllar sonra bile tüm detayları ile hatırlamanızda size en çok yardımcı olacak şey; düğün fotoğraflarınız… Tekrarı olmayan bu anları ölümsüzleştirirken nelere dikkat etmelisiniz? Size en uygun düğün fotoğraf fikirleri hangileri?

Yıllar sonra torunlarınıza büyükbabaları ile nasıl evlendiğinizi anlatırken düğün albümünüz en büyük yardımcınız olacak. O unutulmaz günde size katılamayan sevdikleriniz fotoğraflar sayesinde düğününüzün her ayrıntısını gözlerinde canlandırabilecekler. Bu sebeple düğün fotoğraflarınız için çok iyi hazırlanmalısınız. Nasıl bir konsept istediğinize karar verip, plan yapmalısınız.

duvak

Düğün günü heyecan ve stresin en fazla olduğu gündür. Bu yoğunlukta bir de nasıl fotoğraflar çekineceğinizi düşünmemelisiniz. Düğünden önce eşinizle nasıl fotoğraflar istediğinize karar verin.  Profesyonel bir fotoğrafçı ile çalışmanız işlerinizi kolaylaştıracaktır. Düğünden en az üç ay önce fotoğrafçı seçiminizi yapmalısınız. Fotoğrafçınıza karar verirken; daha önceki çalışmalarını inceleyin, çalıştıkları kişilerin yorumlarını dikkate alın. Daha sonra yüz yüze görüşüp ne istediğinizi net bir şekilde anlatın ve onun neler yapabileceğini anlamaya çalışın. Düğün gününüzde kötü sürprizler ile karşılaşmamak için tüm önlemlerinizi almış olun.

ailefoto

Anne-babanızın düğün fotoğraflarını kullanacağınız yukarıdaki gibi bir fotoğraf ile duygusal ve anlamlı bir kareye imza atabilirsiniz. Sizin dünyaya gelmenizin ilk adımın atıldığı günü bu şekilde anılarınızın arasına katabilirsiniz.

Fotoğrafçınıza karar verdikten sonraki aşama düğün fotoğraflarınızın nerede ve nasıl bir konsept ile çekileceğidir. Son yıllarda dış mekan çekimleri oldukça popüler. Fakat düğününüz sonbahar ya da kış mevsimlerinde ise hava durumunu dikkate alarak iç mekan çekimlerini de düşünmelisiniz.

mr-mrs

Son yıllarda oldukça sık tercih edilmeye başlanan düğün fotoğraf aksesuarlarını kullanabilirsiniz. Değişik şekillerde olan aksesuarlardan en beğendiklerinizi seçip muzip karelere imza atabilirsiniz.

En iyi fotoğraflar, en doğal anınızda fotoğraf çekildiğinden adeta haberiniz yokken yakalan pozlardır. Sevdiğiniz insan ile yeni ve umut dolu bir hayata başlayacağınız o güzel günde stresten uzak, en doğal haliniz ile fotoğraf karelerinde yer almaya çalışın. Birbirinize aşkla baktığınız fotoğraflar, fotoğrafçının size dikte ettiği “şimdi şöyle bakın” gibi pozlardan çok daha sıcak ve anlamlı olacaktır unutmayın.

askida-gelinlik

Gelinliğiniz; düğünün en önemli parçalarından ve tek başına bir kareyi hak edecek güzellikte…

Düğün fotoğraf albümünüzde olması gereken pozlar vardır. O günün heyecanı ile bu pozları çektirmeyi unutup pişman olmamak için önceden liste yapabilirsiniz. Listenizde yer alması gereken pozlardan bazıları şunlardır:

  • Askıdaki gelinliğiniz
  • Gelin ayakkabısı – özellikle bekar arkadaşların adlarının yazılı hali
  • Gelin buketi
  • Alyanslar
  • İlk dans

Bu listeyi kendi isteklerinize göre daha da uzatabilirsiniz.

yaratıcı-fotolarr

Romantikten ziyade eğlenceli çiftlerin tercih edebileceği kareler görenin yüzünde tebessüme neden oluyor. Ve farklı olduğu için klasik düğün fotoğraflarının arasından sıyrılıyor.

Düğün gününüzü hazırlık sürecinden itibaren fotoğraflamak isterseniz “Düğün Hikayesi” konseptini tercih edebilirsiniz. Anlaştığınız fotoğrafçı hazırlık aşamasından başlayarak düğün sonuna kadar her anınızı ölümsüzleştirir. Gelin saç-makyajı yapılırken ya da damat traş olurken çekilen profesyonel pozlarınız albümdeki yerini alır. Fakat buna ayırabileceğiniz ekstra bir bütçeniz yok ise bu pozları çekmesi için o gün size destek olacak kişilerden yardım alabilirsiniz.

kalp

Düğün gününüzde yanınızda olan, bu büyük günün heyecanını mutluluğunu sizinle paylaşan konuklarınız ile değişik fotoğraflar çekilebilirsiniz. Hem sizin hem de konuklarınız için farklı bir deneyim olacak ve yıllar sonra bile hatırlanacak.

Fotoğrafların yanı sıra videolarla da düğün gününüzü kaydedebilirsiniz. Davetlilerinizin iyi dileklerini ya da evli çiftlerin siz yeni evlilere verdiği evlilik tüyolarını düğün sonrası seyretmek oldukça keyifli olabilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir