Son Trend: Kış Düğünleri

Kendinizi hep yaz gelini olarak mı hayal ettiniz? Ya da doğanın yeni yeni uyanmaya başladığı bahar aylarında mı evet diyorsunuz sevdiğiniz insana? Etrafın bembeyaz olduğu kar yağan bir günde evlenmeyi hiç düşünmediniz mi?

Kış mevsiminde evlenme fikrine bu kadar uzak durmamalısınız. Yaz düğünlerine göre birçok avantajı olan kış düğünleri son dönemde çiftler tarafından tercih edilmeye başlandı. Peki kış mevsiminde evlenmenin avantajları neler?

Düğün Mekanı
Düğün mekanı seçiminde yaz aylarında evleneceklere göre daha şanslısınız. İstediğiniz, beğendiğiniz mekanı size uyan tarihte boş bulabilme ihtimaliniz daha yüksek. Kış aylarında daha az düğün olduğu için mekan fiyatları da diğer aylara göre daha uygun olur. Mekan ücretinden ettiğiniz tasarrufla balayı planınızı daha farklı yapabilir ya da bir başka ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Konseptinize karar verdikten sonra bütçenize uygun mekanları gezip içinize en sinen mekana rezervasyonunuzu yaptırın. Kış ayları da olsa hiçbir tersliğin sizi zor durumda bırakmasına izin vermeyin.

dugun_mekani

Kış mevsiminde yapılan düğünlere katılımının az olacağı düşüncesi vardır. Oysa yaz mevsimindeki düğünlere katılım daha az olabilir. Davet edeceğiniz kişiler tatilde ya da yazlıklarında olduklarından dolayı gelemeyebilirler. Ya da başka bir düğüne katılacakları için sizin düğününüze gelemezler. Kış düğününde bu gibi durumlarla karşılaşılması pek olası değildir. Bu nedenle düğün mekanınıza karar verirken davetli sayısını da dikkate alın.

Gelinlik Modeli
Kış mevsiminde evlenecekseniz düğününüz kapalı bir mekanda olacak demektir. Düğün salonu, balo salonu gibi mekanlar abartılı gelinlikleri taşıyan yerlerdir. Uzun kuyruklar, kabarık etekler, prenses kesimli gelinlikler tercih edebilirsiniz. Prenses kesim gelinliğinizi uzun bir duvak ve hoş bir topuz modeli ile kombine ederek büyüleyici bir kış gelini olabilirsiniz.

Kristin_Fro-otel

Son zamanlarda tercih edilmeye başlanan tarihi mekan düğünü ile evlenecekseniz daha retro gelinlikler giyebilirsiniz. Kayık yakalı, dantel detayları olan gelinlik modelleri ile mekanın ruhuna uygun seçim yapmış olursunuz.

6345_082-tarihi_mekan

Gelinlik modelinize karar verdikten sonra gelin aksesuarlarınızı da mevsime uygun seçmeyi unutmayın. Düğün mekanınız kapalı olsa da mekana geliş-gidişiniz sırasında ya da fotoğraf çekimi esnasında üşüyebilirsiniz. Bu nedenle gelinliğinizin üstüne giyebileceğiniz kaşmir, yün bolerolar sizi soğuk havadan korur. Özellikle vintage gelinliklere çok yakışan pelerinler de düşünülebilir. Ayakkabı seçiminizde de hava şartlarını göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Saç-Makyaj
Havanın serin olması bu konuda da sizin yanınızda. Sıcaktan akan makyaj, nemden bozulan saç kış mevsiminde evlenen gelinlerin düşünmesi gereken dertler değil. Düğün mekanınıza ve gelinlik modelinize uygun saç- makyaj tercihiniz ile göz kamaştıran bir kış gelini olabilirsiniz.

sac_makyaj

 Balayı
Deniz-kum-güneş üçlüsünün dışında planlar ile de unutulmaz bir balayı yaşayabilirsiniz. Türkiye, kış turizmi açısından zengin bir ülke. Uludağ, Kartalkaya, Ilgaz, Palandöken gibi turizm merkezlerinden size uygun olanı seçip karın, soğuk havanın keyfini çıkarıp akşam eşiniz ile şöminenin başında romantik yemekler yiyebilirsiniz. Kayak fikrine uzak iseniz doğa ile iç içe olacağınız Yedigöller, Abant gibi seçenekleri düşünebilirsiniz. Kış soğuğunda sıcacık sular sizi yeni hayatınıza hazırlamakta iyi bir tercih olabilir. Termal otellerde spa ile düğün sonrası yorgunluğunuzu atıp dinlenebilirsiniz. Yalova, Bursa, Gönen, Kütahya gibi sıcak su bakımından zengin merkezler balayı için düşünülebilir.

balayı

“Düğünüm kış mevsiminde oldu ama ben balayım güneşli havada geçsin istiyorum” diyorsanız; yurtdışı seçeneklerini düşünmelisiniz. Bütçenizi ayarlayabildiyseniz ve imkanınız varsa balayınızı Brezilya, Karayipler, Dubai gibi sıcak yerlerde geçirebilirsiniz. Balayında yurtdışına gitmek istemeyen çiftler ise planlarını erteleyerek yaz ayında balayına gidebilirler.

Hangi mevsimde ve nerede evlendiğiniz, balayını nerede geçirdiğiniz çokta önemli konular değil. Önemli olan doğru kişiyi bulup onunla mutlu, bir ömür boyu sürecek bir yaşama başlamanız…

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir