Uzun Kollu Gelinlik Modelleri

Uzun kollu gelinlikleri muhafazakar, sıkıcı bulan insanlardan mısınız? Tekrar düşünmenizi tavsiye ederiz. Doğru model tercihi sayesinde uzun kollu gelinlikler ile zarif ve büyüleyici bir gelin olabilirsiniz. Peki size uygun uzun kollu gelinlik modelleri hangileri? Uzun kollu gelinlik modelinize karar verirken nelere dikkat etmelisiniz?

Grace Kelly’nin ikon haline gelen dantel kollu gelinliğinden sonra bir nesil bu gelinliğin hayalini kurdu. 2000’lerde ise bu ikon gelinliğin modasının geçtiği düşünülmeye başlamıştı. Fakat bu durum Kate Middleton’ın gelinlik tercihi ile değişti. Cambridge Düşesi uzun kollu gelinliği ile o kadar zarif ve şık bir gelin olmuştu ki uzun kollu gelinliklerin her dönemde giyilebileceğini kanıtlıyordu.

JustinAlexander-8768

Justin Alexander 8768 modeli şifon ve dantel uyumunun öne çıktığı romantik bir gelinlik. Dirseğin biraz üzerinde biten yarım kol ile zarif bir görüntü çiziliyor.

Her mevsimde tercih edilebilecek modelleri olmasına rağmen uzun kollu gelinliklere; sonbahar ve kış gelinlerinde daha çok rastlıyoruz. Uzun kollu gelinlikler, balo salonu gibi ihtişamlı kapalı mekanlarda tercih edildiğinde oldukça uyumlu bir görüntü ortaya çıkabiliyor. Uzun kollu gelinlikleri üç temel boy olarak düşünebiliriz. İlki tam boy dediğimiz bilekte biten, bir diğeri yarım boy olarak adlandırılan dirsekte ya da dirseğin hemen üstünde biten boydur. Son olarak da üç çeyrek kol diye geçen dirsek ile bilek arasında biten modeller mevcuttur.

Enzoani-Kacey

Enzoani Kacey modelinde üç çeyrek kol boyu tercih edilmiş. Denizkızı kesimi oldukça güzel gösteren saten gelinlik, boncuklarla süslenmiş dantel işleme üst ile tamamlanarak zamansız şıklığı gözler önüne seriyor.

Uzun kollu gelinlik modellerinde dikkat edilmesi gereken en önemli konu; gelinlik kollarının bedene tam oturması, kolları tamamen sarmasıdır. Tayt gibi kola tamamen yapışan ve kolu saran modeller tercih edilmeli. Bol ve sarkan modeller karmaşık ve hoş olmayan bir görüntüye sebep olabilir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da kol boyunun bitiş yerleridir. Özellikle yarım kol ve yarım koldan biraz daha kısa olan kol boyları kollarınızı olduğundan daha kalın gösterebilir. Bu durumu göz önünde bulundurarak kol boyunuza karar vermenizde fayda var. Üç çeyrek kol boyu ise bitiş yeri itibarı ile dikkatleri kalça bölgenize çekecektir. Eğer büyük kalçalarınız var ise ve bu bölgenizi kamufle etmek istiyor iseniz üç çeyrek kol boyunu tercih etmemelisiniz.

JustinAlexander-8844

Justin Alexander 8844 modeli ile düğün gününüzde tüm gözler üzerinizde olacak. Boncuk işlemeli dantel detaylarla süslenmiş bu model ile ihtişamlı, göz alıcı bir gelin olacaksınız.

 

Uzun kollu bir gelinlik ile evlenecekseniz saç modelinize karar verirken bu duruma uygun seçenekleri düşünmelisiniz. Vücudunuzun üst kısmı kapalı olacağı için toplu saç modelleri tercih ederek gelinliğinizi öne çıkarmalısınız. Saçlarınızın gelinliğinizin üzerine düşmesiyle karmaşık bir görüntü ortaya çıkabilir. Bunun yerine daha dertli toplu birbirinin önüne geçmeyen tam tersine birbirini tamamlayan unsurları bir araya getirmelisiniz. Aynı şekilde duvak tercihinizde daha sade olmalı. Çok kabarık olmayan duvaklar ile gelinliğinizi boğmadan zarif bir görüntü çizebilirsiniz.

JustinAlexander-8812

Justin Alexander 8812 modeli ile sofistike ve zarif bir gelin olarak misafirlerinizi büyüleyebilirsiniz.

Takı tercihinizi de gelinlik modelinize göre yapmalısınız. Gelinliğiniz uzun kollu ise bileklik yerine dikkat çekici yüzükler kullanabilirsiniz. Yakası tamamen kapalı bir modelde ise kolye yerine büyük, sarkan küpeler ile şık bir gelin olabilirsiniz. Uzun kollu gelinliğiniz V yakaysa gösterişli bir kolye yerine daha sade, damla taşlı bir kolye ile görüntünüzü tamamlayabilirsiniz.

LillianWest-6396

Lillian West 6396 modeli dantel romantikliğini öne çıkarıyor. Kapalı yaka yarım kol model gelinliği taşlı bir taç ile tamamlayabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir